آشنایی با ویزای شینگن

0 269

📍| معرفی ویزای شینگن

شینگن معاهده ای است که طبق آن ساکنان ۲۶ کشور می توانند بدون ویزا به یکدیگر سفر کنند که ایران جزء این ۲۶ کشور نیست بنابراین ایرانیان عزیزی که قصد سفر به این کشورها را دارند باید ویزای شینگن تهیه نمایند. اما کشور های عضو شینگن چه کشورهای اروپایی هستند؟

شما برای سفر و ورود به همه ی کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شینگن ندارید و تنها برای ورود به کشورهایی که در ادامه بیان می کنیم باید درخواست اخذ شینگن نمایید.

پس در ابتدا به معرفی کشورهای عضو شینگن می پردازیم:

📍| کشورهای عضو شینگن

 

کشورهای عضو معاهده ی شینگن به شرح زیر می باشند:

ردیف کشور توضیحات
۱ اتریش  
۲ بلژیک  
۳ جمهوری چک  
۴ دانمارک  | به جز گرینلند و جزایر فارو
۵ استونی  
۶ فنلاند  
۷ فرانسه | به جز سرزمین های تحت سلطه ی این کشور که خارج از خاک کشورش هستند
۸ آلمان  
۹ یونان  
۱۰ مجارستان  
۱۱ ایسلند  
۱۲ سوئیس  
۱۳ ایتالیا  
۱۴ لتونی  
۱۵ لیختن اشتاین  
۱۶ لوکزامبورک  
۱۷ مالت  
۱۸ نروژ |  بجز سوالبارد
۱۹ هلند | به جز آروبا، کوراسائو، سینت مارتن، جزایر کارائیب هلند
۲۰ لهستان  
۲۱ پرتغال  
۲۲ اسلواکی  
۲۳ اسلوونی  
۲۴ اسپانیا | همراه بخش‌های سئوتا و ملیلیه
۲۵ سوئد  

 

📍| انواع ویزای شینگن

 

شینگن با هدف رفت و آمد  آسان تر میان کشور های نام برده است. اما این موضوع کار را برای مسافرهایی که از کشورهای غیر شینگن قصد ورود به این حوزه را دارند، دشوار کرده زیرا سخت گیری های زیادی برای اهدای این ویزا و ورود به شینگن انجام می شود. اما اگر فردی یکبار بتواند ویزای شینگن یک کشور را بگیرد کار او برای دفعات بعد و ورود به کشورهای دیگر این حوزه بسیار آسان تر می شود.

شینگن ۴ نوع دارد که بنابر نوع سفر فرد به او داده می شود، این چهار نوع عبارت اند از:

 نشانه نوع
A ویزای ترانزیت
B ویزای عبور
C ویزای توریستی
D ویزای تاجران و بازرگانان

 

 

ایرانیان بیشتر برای ویزای نوع C اقدام می کنند. برای اخذ ویزای شینگن باید از سفارتخانه وقت بگیرید که این کار به صورت حضوری یا فرستادن ایمیل به سفارتخانه ممکن است. در نظر داشته باشید که امکان دارد حدود ۲ ماه گرفتن ویزای شما طول بکشد بنابراین باید زودتر از تاریخ سفرتان اقدام نمایید. تنها در مواقعی که مورد اورژانسی مثل مشکل پزشکی داشته باشید، شاید وقت سریع تری به شما داده شود. پس از تعیین وقت باید به سفارتخانه مراجعه کرده و مدارکتان را ارائه دهید تا در صورت نبود مشکل به شما ویزا داده شود.

لازم به ذکر است که اگر ویزای شینگن را بگیرید و از همان کشور وارد محدوده ی شینگن شوید، می توانید به همه ی کشورهای عضو وارد شوید، برای مثال اگر از سفارتخانه آلمان شینگن گرفتید باید از آلمان هم وارد محدوده ی شینگن شوید اما پس از آن می توانید به دیگر کشورهای عضو شینگن سفر کنید، زیرا کنترل مرزی در بین کشورهای عضو شینگن وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =