تنگه چاه کوه، هرمزگان

0 414

تنگه ی چاه کوه از جاذبه های دیدنی و تفریحی است که در جزیره ی قشم قرار گرفته است.صخره های این تنگه دارای اشکال گوناگون می باشند که دلیل آن هم چیزی نیست جز گذر زمان و فعالیت های طبیعت که بسیار زیبا و دیدنی هستند.این تنگه در عمق 100 متری زمین واقع شده است.

در زمان های قدیم این دره را مقدس می دانستند و از آن به دره مقدس چاه کوه یاد می کردند زیرا این دره محل ذخیره ی آّب بوده است.این دره اشکال زیادی را در خود جا داده است از شیارها و شکاف های زیاد تا وجود صدف ها که بیانگر وجود آب در گذشته در این منطقه است.

زیبایی های این دره شما را به ادامه ی مسیر مجبور می کند زیرا هر چه جلوتر می روید اشکال وآثار جدیدی را مشاهده می کنید.

همچنین دره چاه کوه مکان مناسبی برای عکس برداری و مکان مناسبی برای علاقه مندان به ورزش سنگ نوردی است.اما در شب زیبایی دوچندان می شود.تماشای ستاره ها در تاریکی شب آن هم در اعماق این دره تجربه شگفت انگیزی را برای شما ایجاد می کند.به خاطر داشته باشید به دلیل این که شما به عمق زمین می روید طبیعی است که تلفن همراه شما آنتن ندهد و برای جلوگیری از این مشکل باید تمهیدات لازم را اندیشیده و با همراهی افراد آشنا به منطقه به این تنگه بروید.

اما پس از ورود به چاه کوه متوجه احاطه خود از دو طرف توسط دیواره های بلند می شوید و هر چه جلوتر بروید راه رفتن برای شما سخت تر می شود.اما چرا چاه کوه را به این نام نامگذاری کردند؟در تنگه چاه کوه حلقه های چاه وجود دارند که احتمالا دلیل نام گذاری نیز مربوط به وجود همین حلقه های چاه است.

دلیل دیگری نیز وجود دارد همان طور که در ابتدای مطلب گقتیم این دره محل ذخیره ی آب بوده و از آن جا که در ابتدای این تنگه چهار حلقه چاه وجود داشته که برای هدایت آب توسط ساکنین روستای نزدیک به دره که چاهو نام داشته است استفاده می شد به همین دلیل به چاه کوه مشهور شد.

درنای من از علاقمندان به سنگ نوردی و جاذبه های طبیعی دعوت می کند که از این تنگه ی زیبا و دیدنی دیدن کنند.

 

چگونه آنجا بروم؟ ابتدا به استان هرمزگان و سپس به شهرستان قشم رفته و پس از رفتن به بخش شمالی جزیره قشم،جنب روستای چاهوی شرقی به این تنگه می رسیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 15 =