تنگه رغز; گنجینه طبیعی

تنگه رغز; گنجینه طبیعی

0 469

تنگه رغز; گنجینه طبیعی

اگر شما قصد دارید که از زیبایی های طبیعت, دره, آبشار های متعدد و… در کنار هم لذت ببرید, ما به شما تنگه رغز رو پیشنهاد میکنیم. با ما همراه باشید تا نگاهی به تنگه رغز داشته باشیم.

توضیحات

تنگه رغز در شمال غربی شهرستان داراب در استان فارس  قرار دارد. این مکان شامل آبشار های متعدد, حوضچه ها و رودخانه هایی با آب بسیار زلال است. اگر شما به این مکان سفر کنید, اونقد حس خوبی دارید که حاظر نیستید یه لحظه اینجارو ترک کنید.

برخی بخش های این تگه بسیار سردن اما برخی جاها گرم. این به علت چگونگی انعکاس و تابش نور خورشید مربوط میشه. طول این دره 5 کیلومتر است که توسط دیوارهای بلند محصور شده. حدودا 64 آبشار در این تنگه وجود دارند که برای عبور از 12 تای آنها شما نیاز به طناب دارید.

کوتاه ترین این 12 آبشار 6 متر و بلندترینشون 64 متر ارتفاع دارند. همچنین در زیر آبشار ها حوضچه هایی با عمق متفاوت از 6 تا 20 متری هستند که توصیه میکنیم کسانی که شنا بلد نیستن یا به این حوضچه ها نزدیک نشن یا وسایل ایمنی همراه خودشون داشته باشند.

نکات قبل از سفر

اگر شما قصد سفر به تنگه رغز رو دارید, فراموش نکنید وسایل کوهنوردی از قبیل طناب, چادر, کوله پشتی, کیسه خواب و… با خودتون همراه داشته باشید. داشتن برخی از وسایل غواصی هم ضروری است. هیچگاه تنها یا بدون یک راهنمای حرفه ای به این مکان سفر نکنید. بهترین فصل سفر به تنگه رغز بهار میباشد.

چگونه به آنجا برویم

به شهرستان داراب در استان فارس سفر کنید. بعد از طی مسافت 35 کیلومتر از جاده داراب به شیراز, به گردنه دراکویه میرسید. بعد از گذر از جاده خاکی به مدت طولانی, جاده به اتمام رسیده و با پای پیاده مسیر رو ادامه میدید. بعد از کمی پیاده روی,  شما به چشمه یدک میرسید. باید از شیب بگذرید و بعد از گذر از سنگ ها و صخره ها, شما به تنگه رغز خواهید رسید.

آدرس: استان فارس, شهرستان داراب, تنگه رغز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =