ریگ جن؛ مثلث برمودای ایران

ریگ جن؛ مثلث برمودای ایران

0 413

ریگ جن؛ مثلث برمودای ایران

همیشه و در همه جای دنیا، مکانهای عجیب و غریب همراه با ویژگیهای حیرت‌انگیز و شگفت‌آور وجود دارد و نکته جالب در مورد اکثر آنها این است که چنین مکان‌های پر رمز و رازی در جاهای بکر، دست‌نخورده و دور از دسترس بشریت واقع شده‌اند.

کشور ایران نیز از این قاعده مبرا نیست و در آن چنین مکانهایی به راحتی یافت می‌شوند که درنای من قصد دارد امروز شما را با یکی از آنها آشنا سازد.

ریگ جن

هنگامی که کلمه جن یا اجنه را می‌شنویم، همه ناخودآگاه یاد مکانهای خلوت و بعضاً تاریک می‌شویم.

جالب اینجاست که ریگ جن خلوت است ولی لزوماً تاریک نیست زیرا مانند تمام جاهای دنیا، در آن شب و روز به وقوع می‌پیوندند.

این منطقه در کویر مرکزی ایران قرار دارد که می‌شود بخش جنوبی استان سمنان.

در گذشته، به خاطر نبود آب و خشک بودن و عدم رشد پوشش گیاهی، این منطقه زیاد مورد توجه کاروانها واقع نمی‌شد ولی در سالیان اخیر گردشگران زیادی به این منطقه سفر کرده‌اند.

راز ریگ جن چیست؟

به گفته برخی از مردم، هر چیزی که تابحال به ریگ جن رفته ناپدید شده و دیگر خبری از آن نشده است. ضمن اینکه در این منطقه بیابانی صداهای عجیبی نیز (بخصوص در شب) به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به گفته زمین‌شناس، آقای دکتر پرویز کردوانی، دلیل ناپدید شدن اشیا سفر کرده به ریگ جن، زمین نمکین این منطقه است که سبب می‌شود هر چیزی را در خود فرو ببرد. صداهای عجیب و غریبی که شنیده می‌شوند نیز به خاطر جابجایی شن‌های صحرا توسط باد می‌باشد.

آیا گردشگران خارجی به این منطقه سفر کرده‌اند؟

در سال 1900 میلادی، یک گردشگر سوئیسی به نام سون هدین از این منطقه بازدید کرد و سپس در کتاب صحراهای ایران که توسط خودش نوشته شده بود نیز در مورد ریگ جن اطلاعاتی را ارائه کرده بود.

توجه: به خاطر صعب‌العبور بودن برخی مناطق از مسیر ریگ جن، امکان استفاده از خودرو وجود ندارد و باید پیاده‌روی کنید.

چگونه به آنجا بروم؟

بهترین راه برای رفتن به کویر مرکزی، استفاده از خودرو شخصی یا تاکسی است و سپس برای رسیدن به ریگ جن باید مقداری از مسیر را پیاده طی نمود.

آدرس: جنوب استان سمنان، کویر مرکزی ایران، ریگ جن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =