قهوه خانه حاج علی درویش

0 324

قهوه خانه حاج علی درویش یکی از جاذبه‌های بکر در قلب بازار تهران به شمار می آید. این قهوه خانه به عنوان کوچک ترین قهوه خانه جهان شناخته می شود.

قهوه‌ خانه حاج علی درویش یکی از پر رونق‌ ترین قهوه خانه های ایزان و جهان می باشد. صاحب قهوخانه حاج کاظم نام دارد که فردی بسیار عزیز و دوست داشتنی است. قهوه خانه حاج علی درویش اگرچه فقط یک تا دو متر مربع مساحت دارد، اما با شهرت جهانی خود، بسیاری از گردشگران خارجی را هنگام حضور در بازار به خود جذب کرده و آنها را مجبور به نوشیدن چای می کند. یکی از اخلاقیات حاج کاظم این است که گوشی گردشگران را می‌ گیرد تا یک عکس دیدنی از مشتریان در قهوه‌خانه بگیرد.

 

 حاج کاظم

 

در این قهوه‌ خانه می‌ توانید بهترین و خوش‌ طعم‌ ترین چای ها را با بهترین کیفیت میل کنید، با حاج‌ کاظم صاحب کنونی قهوه‌ خانه که این مکان را از پدر خود به ارث برده است هم‌ صحبت شوید و از دکوراسیون خاطره‌ انگیز اینجا لذت ببرید. تا چای شما حاضر می‌ شود یک دقیقه مطالعه کرده و در نهایت با بقیه پول خود به صندوق مولا که برای کمک بچه‌های بهزیستی راه‌اندازی شده کمک کنید.

📍محل

قهوه‌خانه حاج علی درویش در خیابان پانزده خرداد، راسته بازار بزرگ (بزازها)، پس از ورودی مسجد امام، پلاک ۷۸ قرار دارد.

 

📍دسترسی

برای رسیدن به قهوه‌ خانه حاج علی درویش می‌ توانید از مترو استفاده کنید. کافی‌ است تا در ایستگاه مترو پانزده خرداد از قطار پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه با ده دقیقه پیاده‌ روی به ورودی بازار بزرگ برسید. برای رسیدن به این قهوه‌ خانه باید از ورودی بازار بزرگ (بازار بزازها) وارد شوید. این ورودی روبروی خیابان ناصرخسرو قرار دارد. در این راسته با حدود ده دقیقه پیاده‌ روی و عبور از ورودی مسجد امام (که در سمت چپ شما قرار دارد) به پلاک ۷۸ و قهوه‌ خانه می‌رسید که در سمت راست شما و جنب مسجد عبدالله خان واقع شده است. اگر در پیدا کردن این قهوه‌ خانه با مشکل مواجه شدید نگران نباشید! زیرا از هر کسی در این منطقه سراغ قهوه‌ خانه حاج‌ علی درویش خان و حاج کاظم، فرزند ایشان را بگیرید، شما را راهنمایی می‌ کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 1 =