پارک طبیعی هفت حوض مشهد؛ بکر و دست‌نخورده

پارک طبیعی هفت حوض مشهد

0 394

پارک طبیعی هفت حوض مشهد؛ بکر و دست‌نخورده

همیشه نیاز نیست تا برای گذراندن اوقات فراغت در فضایی دلنشین و دلباز، به خارج از شهرها بروید. برای مثال، در فاصله‌ای کم از مشهد، منطقه‌ای وجود دارد که شاید خودِ مشهدی‌ها هم از آنجا بی‌خبر هستند. نام این منطقه، پارک طبیعی هفت حوض است.

 

درباره پارک طبیعی هفت حوض مشهد

 

به گزارش درنای من، در جنوب شرقی و در فاصله کمی از کلانشهر مشهد، منطقه‌ای بکر و خوش آب و هوا وجود دارد که به خاطر وجود 7 حوضچه طبیعی آب، به هفت حوض شهرت دارد.

در هفت حوض، آب از حوضچه اول به درون حوضچه‌های بعدی می‌ریزد. دلیل تشکیل این حوضچه‌ها، باران‌های اسیدی می‌باشد که به مرور زمان سبب ایجاد حفره‌های آب گردیده است.

پس از اینکه هفت حوضچه اصلی را گذراندید، به حوض‌های بزرگ آب می‌رسید که به خاطر دوری از مناطق شهری و سکوت، صدای دلنشین آب به خوبی به گوش می‌رسد. در واقع، به گفته مردمان محلی، مهمترین ویژگی این منطقه نیز همین بکر و دست‌نخورده بودن آن می‌باشد.

از سال 1391، شهرداری مشهد و سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور، این منطقه را به یک پارک تبدیل کرده‌اند که آخر هفته‌ها، خانواده‌های بسیاری از این مکان طبیعی، دیدن می‌کنند.

 

توجه: حتماً زمان رفتن به این مکان را پیش از تاریکی شب معین کنید زیرا هنگام برگشت، به علت جاده پیچ‌در‌پیچ حرکت خودروها بسیار خطرناک می‌شود.

 

چگونه به آنجا بروم؟

 

به خاطر نزدیکی پارک طبیعی هفت حوض به مشهد، به راحتی می‌توانید با یک تاکسی به این منطقه برسید ولی اگر از نظر زمان، محدودیتی ندارید، می‌توانید با اتوبوسهای شرکت اتوبوسرانی مشهد نیز به این پارک بروید اما مسئله اصلی این است اتوبوسها همیشه حرکت نمی‌کنند و به خاطر تعداد کم آنها، احتمال از دست رفتن زمان بسیار زیاد است.

آدرس: استان خراسان رضوی، مشهد، شهرک سیدی، جاده خلج، پس از اتوبان و عبور از میدان، با 2 کیلومتر پیاده‌روی به هفت حوض خواهید رسید

 

برای تصاویر بیشتر، روی تصاویر موجود در گالری کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 4 =