کوه های مریخی ؛ مریخ در ایران

کوه های مریخ ؛ مریخ در ایران

0 462

کوه های مریخی ؛ مریخ در ایران

همان طور که مشخص است هر کسی نمی تواند به سادگی به مریخ، ماه، مشتری و . . . سفر کند. همچنین اگر می خواهید به فضا سفر کنید شرکت ها و سازمان هایی وجود دارند که در قبال دریافت هزینه های بسیار زیاد این کار را برای شما انجام می دهند. بنابراین درنای من به شما پیشنهاد می کنید تا از کوه های مریخی در استان سیستان و بلوچستان دیدن کنید.

درباره کوه های مریخ

این کوه ها همچنین به کوه های مینیاتوری نیز معروف هستند و چون شبیه به سطح مریخ هستند مردم این نام را برای آنها انتخاب کرده اند. از ویژگی های منحصر به فرد این کوه این است که از سمت راست آنها می توانید به دریا برسید. همچنین بیشترین چیزی که باعث فرسایش سنگ ها شده است باد و آب می‌باشد.

در کوه‌های مریخی هیچ گونه گیاهی وجود ندارد زیرا در مریخ هیچ گیاهی نمی تواند رشد کند! ارتفاع کوه ها متفاوت است مثلا در برخی نقاط 5 متر است و در قسمتهای دیگر حتی به 100 متر نیز می رسد.

امکانات کوه‌های مریخی

دو سالن، حمام، دستشویی و دیگر مکان های مورد نیاز و ضروری برای گردشگران وجود دارد.

ستاره شناسی در کوه های مریخی

از آنجایی که این منطقه مکانی منحصر به فرد و خاص است، ستاره شناسان می توانند در شب از تماشای آسمان زیبا لذت ببرند.

آب در کوه های مریخی

در این محل یک تالاب وجود دارد که به دلیل قرار گرفتن در صحرا، رنگ آن صورتی یا قرمز روشن است. این رنگ چشم نواز عکاسان بسیاری را وادار به عکاسی می کند.

چگونه می توانم آنجا بروم؟

پس از رفتن به استان سیستان و بلوچستان، باید مسیر خود را از جاده چابهار تا جزیره گواتر ادامه دهید. پس از عبور 40 یا 50 کیلومتر از شهر چابهار، می توانید کوه های مریخی را ببینید.

آدرس: استان سیستان و بلوچستان، شهر چابهار، کوه های مریخی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =